Kritéria pro příjímaní žáků do školní družiny

ŽÁCI BUDOU DO ŠKOLNÍ DRUŽINY PŘIJÍMÁNI DO NAPLNĚNÍ KAPACITY NA ZÁKLADĚ ZÁPISNÍHO LÍSTKU, VYPLNĚNÉHO ZÁKONNÝM ZÁSTUPCEM PODLE TĚCHTO KRITÉRIÍ.

• V souladu se zákonem 561/204 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) v platném znění a v souladu s vyhláškou č. 74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání v platném znění, stanovuje ředitel školy kritéria pro přijetí žáků k zájmovému vzdělávání ve školní družině.
  • O přijímání žáků do školní družiny rozhoduje ředitel školy, a to na základě vyplněných náležitostí v písemné přihlášce a splněných kritérií pro přijetí, s ohledem na kapacitu školní družiny (vč. kroužku zájmových činností), tj. 105 žáků.

Kritéria přijetí

Dle těchto kritérií bude postupovat ředitel školy v případech, kdy počet žádostí o přijetí žáků k zájmovému vzdělávání ve školní družině, podaných zákonnými zástupci, překročí stanovenou kapacitu školní družiny.

• Kapacita školní družiny: 75 žáků
  • Kapacita zájmového kroužku: 30 žáků
  • Celkem : 105 žáků

Školní družina:

• Žáci první třídy: všichni zájemci
  • Žáci druhé třídy: všichni zájemci
  • Zájmový kroužek
  • Žáci třetích tříd, pokud nenaplní kapacitu 30-ti žáků, mohou se zapsat zájemci čtvrtých tříd

Zásadním kritériem je špatná platební morálka rodičů žáka. Školní družina a zájmový kroužek musí být zaplacen do určeného termínu. Pokud se tak nestane, rodič bude vyzván k platbě do náhradního termínu (týden). Pokud nebude poplatek uhrazen, žák nebude přijat, případně bude vyloučen.