Menu
Základní škola Velké Březno

Úspěchy školy

ZŠ Velké Březno je nejlepší ve sběru elektra i vybitých baterií v rámci celé České republiky (2020)

Soutěž probíhala od 14. 10. do 7. 12. 2020 a spolu s Recyklohraním ji vyhlásila společnost ELEKTROWIN. Do sběru elektra se v rámci kampaně zapojilo 322 škol z celé republiky. Školy odevzdaly 42,6 tun drobného elektra.

V absolutním pořadí v kategorii hodnotící množství vybraného elektra v přepočtu na žáka školy byli nejúspěšnější žáci z Výtvarného kroužku Šikulové ze Svijan, kteří odevzdali 25,33 kg drobného elektra na žáka. V kategorii, která hodnotila nejvyšší celkovou hmotnost odevzdaných elektrospotřebičů, patří první místo v absolutním pořadí Základní škole Velké Březno v okrese Ústí nad Labem za 1 200 kg drobného elektra. Obě tyto školy zároveň, jako odměnu, obdrží poukázky na nákup v řetězci prodejen Kaufland v hodnotě 5 000 Kč. V rámci soutěže byly též vyhodnoceny nejúspěšnější školy v jednotlivých krajích. Nejlepší škola v každém kraji v přepočtu vybraných kg drobných elektrospotřebičů na žáka školy získá poukázky do Kauflandu v hodnotě 3 000 Kč, a stejně tak poukázku v hodnotě 3 000 Kč do Kauflandu obdrží také nejlepší škola v každém kraji s nejvyšší celkovou hmotností odevzdaných drobných elektrospotřebičů. Soutěž probíhala i ve sběru vybitých baterií. Absolutním vítězem v kategorii, která oceňovala celkové množství baterií vybraných ve škole, byla vyhlášena Základní škola Velké Březno v Ústeckém kraji školákům se zde podařilo celkem vybrat 415 kg baterií.Baterií vybraných do sběrných nádob ve školách se prostřednictvím recyklace podařilo získat 11 214 kilogramů kovonosných surovin. Ze sta kilogramů baterií jsme totiž schopni získat 65 kilogramů surovin. Z tužkových baterií jde především o ocel, zinek, mangan, nikl a měď. Z dalších typů baterií pak také olovo, kadmium, kobalt nebo stříbro. Jejich opětovným využitím chráníme přírodu před zbytečnou těžbou nerostných surovin. A to už stojí za tu námahu! Moc děkuji všem aktivním rodičům. Peníze, které obdržíme v poukázkách do Kauflandu, budou použity na nákup odměn pro nejlepší sběrače a na soutěže vyhlášené školou v rámci Recyklohraní. Letos poprvé budeme všechny sběry odměňovat až v červnu.

Podrobnosti o výsledcích soutěží a vyhlašovaných úkolech v rámci Recyklohraní najdete na tomto odkazu: www.recyklohrani.cz

Republikové finále v Brně (2020)

Žákyně ZŠ Velké Březno Zuzka Dvořáková se již po druhé jako jediná ze školy nominovala na republikové finále Sazka Olympijského víceboje. Zuzka 2 dny v Brně bojovala v 10 disciplínách proti dalším 29 soupeřkám, které byly výborně připravené. Zuzka si zvládla vylepšit několik svých osobních rekordů. V dálce výkonem 414 cm obsadila 3. místo, stejně jako v míčku, kde hodila 36 m, v hodu medicinbalem dlouhým 10 m obsadila krásné 4. místo a nejlepší výkon podala v driblinku, kde vybojovala pomyslné stříbro. Nejslabší disciplínou byly shyby a švihadlo, naopak 60 m, kliky, leh-sedy a trojskok byly disciplíny, kde Zuzka podala perfektní výkon. Celkově naše nejlepší závodnice nasbírala 5 939 bodů a to ji zařadilo na krásné 12. místo v republice mezi dívkami narozenými v roce 2009. Také moc děkujeme atletickému klubu Provod, který sponzoroval cestu do Brna. Věřím, že Zuzka zapracuje na svých slabších stránkách a za rok se do Brna vrátí, aby třeba vybojovala místo v nejlepší desítce. V každém případě Zuzce gratulujeme k podaným výkonům, děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme hodně dalších sportovních výkonů.

• Fotky

Republikové finále v Brně v odznaku všestrannosti (2019)

Účast na třídenním republikovém finále v Brně v odznaku všestrannosti si svými výkony vybojovala pouze Zuzka Dvořáková. 10. ročník republikového finále zahájili olympionici David Svoboda a Šárka Kašpárková. Zuzka bojovala v deseti disciplínách a po třech dnech obsadila krásné 11. místo ze všech nejlepších děvčat v republice. Nejlepšími disciplínami Zuzanky byl sprint na 60m, hod medicinbalem a hod míčkem. Za velký republikový úspěch Zuzce moc gratulujeme. Atletický klub Provod, za který Zuzka závodí, Zuzku podpořil a zaplatil cestu do Brna a zpět. Poděkování patří i tatínkovi Zuzky, který nás do Brna a zpět odvezl. Věříme, že Zuzky výkon bude motivovat i další naše skvělé sportovce k pilnému trénování a za rok nás třeba do Brna pojede více.

• Fotky

Zlatý oříšek Ústeckého kraje (2019)

Dne 15. 10. 2019 se konala soutěž talentovaných dětí Zlatý oříšek Ústeckého kraje v DDM. Naši obec a ZŠ reprezentoval Tomáš Fuchsig (13 let), atlet a házenkář. Jeho největším úspěchem je 1. místo v republice v hodu oštěpem a 5. místo na Olympiádě mládeže. Dalším nominovaným byl Matyáš Buzek (9 let), všestranně nadaný sportovec. Největší úspěchy však zažívá v bikrosu, kde se běžně umisťuje na předních místech v republice, ale i na mistroství světa. Je také vynikajícím atletem. Už třikrát se podílel na 1. místě v přespolním běhu, vynikající umístění dovezl z Čokoládové tretry, která se konala v Jablonci nad Nisou, odkud postoupil na republikové finále do Ostravy. V konkurenci 12 přihlášených dětí a skupin si sošku Zlatý oříšek odnesl Matyáš Buzek a postoupil tak do celostátního kola Zlatý oříšek, který se bude natáčet v Brně. Maťa si odnesl šek na 3 000 Kč a věcné dary. Je to velký úspěch nejen pro Matyáška a jeho rodinu, ale i pro celou Základní školu a obec Velké Březno. Všichni budeme držet palce ve finále.