nahoru
Menu
Základní škola Velké Březno

Malečovská olympiáda

24. dubna 2024 se v nedalekém Malečově konal již 2. ročník Malečovské olympiády. Za celkem chladného počasí se mezi sebou utkalo 8 vesnických škol hned v několika disciplínách. Skákalo se z místa do dálky, házelo se kriketovým míčkem, běžela se opičí dráha a nechyběly ani týmové disciplíny jako letní biatlon, štafeta, vybíjená a orientační běh. Z Velkého Března vyjelo na olympiádu 32 dětí napříč všemi ročníky 1. stupně, naše škola vyslala 2 týmy.

Velice se nám dařilo v týmových disciplínách: 1. místo bral tým Velké Březno A v orientačním běhu (Myková Anetka, Sofinka Šotková, Klárka Maršíčková, Oliver Štrympl a Sofča Nevečeřalová). Tato disciplína byla pro naše děti jednou velkou neznámou. Někteří vůbec netušili, co je to orientační běh. S mapou si poradili na jedničku a mají náš obdiv. Dalším úspěšným stříbrným týmem byla naše áčková štafeta ve složení Anetka Myková, Zuzka Bardounová, Nikolka Lerchová, Oliver Štrympl a Sofča Nevečeřalová. Velkou radost nám udělaly oba týmy v letním biatlonu, kde obě družstva obsadila shodně bronzové místo. Tým A běžel ve složení Marián Pečiva, Sofča Šotková, Páťa Radla, Viky Pečiva a Dorča Zabloudilová. Tým B reprezentovala Nikolka a Elenka Kratochvílovy, Denis Kalous, Nina Frýdková a Viky Pečiva.

Dařilo se i v atletických disciplínách. Dorka Zabloudilová skočila z místa neuvěřitelných 206 cm a suverénně vyhrála ve své kategorii, na stupně vítězů ji doprovodila Zuzka Vrbová  výkonem 183 cm, za který brala bronz. Ve skoku do dálky se neztratil ani Tomášek Falis a na druháka předvedl veleskok daleký 181 cm a i jemu se na krku houpalo zlato. Nikolka Lerchová si za výkon 165 cm odvezla stříbro a bronz brali Mája a Viky Pečivovi, Mája 150 cm a Viky 190 cm.

Zuzka Vrbová vyhrála opičí dráhu. V opičí dráze se dále dařilo Nikolce Kratochvílové, Sofče Nevečeřalové, které braly stříbro a pro bronz si doběhla Rozárka Musilová, Tomášek Falis a Viky Pečiva.

Dařilo se i v hodu kriketovým míčkem. Nejdále z našich dětí dohodila Dorča Zabloudilová (29,8 m) a Kuba Zýka (27,2 m)  a brali stříbro. Bronzové medaile si vyházeli Honza Petrák (26,75 m) a Denis Kalous (26,9 m).

Moc se nedařilo našim družstvům ve vybíjené. Tady byl vidět strach ze soupeře, velká opatrnost a chyběla disciplína. Zápasy byly velmi vyrovnané, ale chybělo vždy to malé štěstíčko. Lépe dopadl tým A, který bral nepopulární 4. místo, tým B obsadil 5. místo.

Všem sportovcům moc děkuji za jejich výkony a atmosféru, kterou na závodech vytvořili a i ti, kteří žádnou medaili nezískali, si zaslouží velkou gratulaci a poděkování. Děkuji i Hanče Michalčíkové a Ivě Truxové za pomoc při organizaci dětí na disciplínách.

Poděkování patří i organizátorům celé akce. Garantem olympiády byl Peter Daško, ředitel ZŠ a MŠ Malečov a učitelé a studenti z UJEP v Ústí nad Labem. Celou olympiádu velmi hezky moderoval David Cihlář, kterému se povedlo vytvořit nezapomenutelnou atmosféru. Myslím, že naše děti budou mít na co vzpomínat.